Ana sayfa Sağlık Cinsel Sağlık Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

37
0
PAYLAŞ
Adet Sancısına Ne İyi Gelir?

Adet sancısı bir çok bayan için çekilmez durumlardan olabiliyor. Peki, adet sancısına ne iyi gelir? 

Neredeyse her kadının en büyük korkularından birisi adet sancısıdır. Bu dönem çok sancılı ve acılı geçebilmektedir.  Adet sancısı kanamanın normalin üstünde seyretmesi amacıyla gerçekleşen rahim kasılmalarının kadınlara sancı şeklinde dönüşüne verilen olaydır.

Kadınlarda meydana gelen çok sancıların nedeni rahim içi tabakanın  atılarak yenilenmesi sonucunda sancılardır. Peki, adet sancısına ne iyi gelir? İşte, adet sancısına iyi gelen şeyler!

Adet Sancısına İyi Gelen Şeyler!

  1. Havluyu sıcak bir su yardımıyla ıslatarak karın bölgenize koyun. Isı sayesinde ağrılarda düşüş meydana gelecektir. Gün içerisinde bu bölgenin soğuk hava almamasına dikkat edin.
  2. Alt karın bölgesine avuç içi  ve parmaklarınızın yardımıyla masaj yapınız.
  3. E vitamini, omega 3 yağ asidi, çinko ve kalsiyum bakımından zengin olan yiyecekleri tüketiniz. Bu tür mineraller kasılmaları dindirerek ağrınızı giderecektir.
  4. Adet sancısına ne iyi gelir? sorusunun cevaplarından birisi ise maydanozdur. Bir bardak suyun içerisinde maydanoz koyun ve 5 dakika boyunca kaynatın. Soğumasının ardından tüketin. Günde 2  bardak tüketmenizi tavsiye ederiz.
  5. Adet sancısına ne iyi gelir? sorusunun cevaplarından birisi tarçındır. Bir çay kaşığı tarçını sıcak bir bardak suyun içerisine koyunuz. Soğumasının ardından içerisine bal ekleyerek içebilirsiniz.

Adet Ağrısı Nasıl Geçer? Adet Sancılarından Kurtulmak Mümkün Müdür?

Yukarıda adet sancılarını gidermek için yapılan bir kaç şeyden bahsettik. Adet dönemi içerisinde çekilen sancıların hepsini ilaçsız bir şekilde geçirmek oldukça zordur. Fakat yukarıda gibi bazı yöntemler sayesinde bu sancıları az da olsa dindirmeniz mümkündür. İlk başta belirli periyotlarda yapılacak olan yürüyüş ve spor sancılarınızı azaltacaktır. Fakat bu yürüyüş ve spor sadece adet döneminde değil, ay içerisinde de yapılmalıdır.

Bunların ayaklarınızı sıcak tutmak, vücudunuzu sıcak tutmak da oldukça önem arz etmektedir. Arkadaşlar adet sancılarınızdan tamamen kurtulmak oldukça zordur. Bunlar vücutta meydana gelen biyolojik durumlardır. Çok ağrınız varsa yukarıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Umarız adet sancısına ne iyi gelir? başlıklı yazımız umarım sizler için faydalı olur. Sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here