Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

BB Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

64
0
PAYLAŞ
bb krem nedir nasıl kullanılır

Bir kaç sene öncesinde hayatımıza giren ve her yerde sık sık görmeye başladığımız BB krem nedir, nasıl kullanılır? 

Bir kaç sene öncesinde hayatımıza giren  BB kremi herkesten duyar olduk. Bu yazımızda, BB krem nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar gibi sorulara yanıt vereceğiz.

BB Krem Nedir?

Blemish balm kelimesinin kısaltılmışı olan BB kremini kusurlarınızı kapatıcı olarak düşünün. BB kremi sürdüğünüz zaman hızlı bir şekilde cilt renk tonunu düzenler, kusurlarını kapatarak oldukça güzel bir görünüm verir. Ayrıca “blemish balm” kelimesi kusur merhemi anlamanına da gelmektedir. Bu merhem 50 yıl önce alman dermatolog lazer uygulamalar veya peeling  tedavilerinden sonra kullanması için bulmuştur.

BB Kremi Nasıl Kullanılır?

BB krem bir çok kozmetik üründe olduğu gibi temiz bir cilde uygulanmalı. Temiz cilde uygulanmadığı takdirde pek etkisini göstermeyebilir veya yan etkilere neden olabilir. Ciltteki kusurlarınızı kapatmaya yardımcı olan bu krem diğer kozmetik ürünleri gibi zor bir kullanıma sahip değil. Krem gibi kolay bir şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Kısacası normal bir krem gibi kullanıldığı söyleyelim.

BB Krem Ne İşe Yarar?

Cilt bakımı ve güzelliği gibi konularda ön plana çıkan  BB krem, kapatıcı ve nemlendirici gibi özellikleriyle daha fazla ön plana çıkmaktadır. Kullanıldığı zaman cildi yenileyen ve tazeleyen formülü nedeniyle bayanların çok fazla tercih ettiği krem konumuna gelmiştir.

Ayrıca içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral  bulundurması nedeniyle cildi güneşin zararlı ışınlarından korumasının yanı sıra kırışıklıkları gidererek cildin daha geç yaşlanmasına yardımcı oluyor. Makyaj yapmayarak cildindeki leke ve izleri kapatmak isteyen bayanlar için güzel bir kapatıcı,  makyaj yapanlar içinde makyaj öncesi iyi bir krem olduğunu söyleyebiliriz.

BB Krem Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yukarıda oldukça merak edilen bb krem nedir, ne işe yarar gibi sorulara cevap verdik. Şimdi ise oldukça merak edilen ve dikkat edilmesi gereken bir noktaya değineceğiz. BB krem alırken cilt tipinizi iyi bilmeli ve ona uygun ürünü satın almalısınız.

BB kremler konusunda bir dikkat etmeniz gereken nokta ise  ten renginize uygun  tonda ürün almak. Son olarak bb kremi almadan önce kesinlikle cildinizin ufak bir kısmına uygulayın ve o gün boyunca yan etki yapıp yapmadığına bakınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here