Ana sayfa Güzellik Makyaj Biyometrik Fotoğraf Makyajı

Biyometrik Fotoğraf Makyajı

43
0
PAYLAŞ
biyometrik fotoğraf makyajı

Biyometrik fotoğraf; yeni kimlik kartları ve pasaport gibi bir çok belge için oldukça önemlidir. Bu yazımızda ise biyometrik fotoğraf makyajı hakkında bilgi vereceğiz.

Biyometrik fotoğraf; yeni kimlik kartları ve pasaport gibi bir çok belge için oldukça önemlidir. Oldukça yüksek  ışıkta ve  çok net bir biçimde çekilen bu vesikalıklar, hiç bir mimik kullanılması nedeniyle insanlar tarafından pek sevilmezler. Özellikle kadınlar biyometrik fotoğrafları hiç sevmezler. Bunun en büyük nedenlerinden birisi ise kişinin yüzünde bir iz ya da leke bulunuyorsa bunların kapatılmadan fotoğraf çekilmesidir.

Biyometrik fotoğraf çeken bayanlar makyaj yapabilirler. Fakat dikkat etmeleri gereken bir unsur bulunmaktadır. Makyaj yaparken kişinin yüz özelliklerini  tamamen kaybetmemesi oldukça önemlidir. Şimdi bir çoğunuz biyometrik fotoğraf makyajı nasıl yapılır? sorusunu soracaktır. Daha fazla uzatmadan sorumuzun cevabına geçelim.

Biyometrik Fotoğraf Makyajı Nasıl Yapılır?

  • İlk öncelikle makyaj için doğru tonda bir fondötene karar vermelisin. Yüzünde hiç yokmuş gibi durmasına dikkat etmelisiniz.
  • Makyaj yaparken burun ucu başta olmak üzere göz pınarlarına aydınlatıcı  yardımı ile dokunuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Fakat fazla abartmamaya özen gösteriniz.
  • Biyometrik fotoğrafa göz makyajı uygun olmayacağı için, güzel bir maskara yardımı kirpiklerinizi kıvırabilirsiniz.
  • Son olarak dudak renginize yakın bir ruj sürünüz.

Biyometrik Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolu

Doğal ve doğru fondöten seçimi: Biyometrik fotoğraf makyajı için doğal, ince yapılı, cilt tonun dengede tutacak olan bir fondöten seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Fondöten olarak Maybelline New York Fit Me!ürününü tavsiye edebiliriz.

Kontür uygulaması: Kontür uygulaması bir çoğunuzunda bildiği üzere yüz hatlarını son derece değiştiren bir uygulama. Bu sebepten ötürü biyometrik fotoğraf çektireceksiniz ağır miktarda kontür yapmamanızı tavsiye ediyoruz.

Aydınlatıcı: Biyometrik fotoğraf makyajı ve yüzünüzün cansız görünmemesi için yüzünüzün yüksek bölgelerine hafif bir şekilde aydınlatıcı sürebilirsiniz.

Göz Makyajı Yapmayın:  Biyometrik fotoğraf çekerken kesinlikle göz makyajı yapmayınız.  Göz makyajı yerine gözlerinizi belirgin duruma getirmek için far sürebilirsiniz. Fakat bunda da abartıya kaçmamanız gerekiyor.

Dudak Tonuna Yakın Ruj: Biyometrik fotoğraf çekerken ruj sürmek istiyorsanız, dudak tonuna çok yakın bir ruj sürmeniz gerekiyor. Ürün olarak 33 Blush in a Rush’u sizlere önerebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here