Ana sayfa Güzellik Botoks Nedir? Botoks Zararlı Mıdır?

Botoks Nedir? Botoks Zararlı Mıdır?

28
0
PAYLAŞ
Botoks Nedir? Botoks Zararlı Mıdır?

Bu yazımızda daha güzel ve genç durmak için yapılan botoks işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Peki, botoks nedir, botoks nasıl yapılır, nerelere yapılır?

İyice güzelleşmek ve genç görünmek için operasyon yaptıran bir çok kişi bıçak altına yatmak istememektedir. Özellikle ameliyattan kaçanların ilk tercih ettiği yöntem olan botoks, uygulanması zor olmayan bir uygulamadır. Genel olarak yaş ilerledikçe kendini göstermeye başlayan  çizgileri ortadan kaldırmak için tercih edilen bir yöntemdir.  Durum böyle olunca bir çok kişi botoks nedir, botoks nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarını merak etmektedir.

Botoks Nedir?

Botoks nedir? Tıpta Clostridium botulinum isimi verilen bakteri türünden elde edilen tıbbi proteine botoks ismi verilmektedir. Bu protein ilk olarak göz hastalıklarını gidermek amacıyla kullanılmıştır. Uzun zaman geçmesinin ardından kırışıklıkları da gidermek için kullanılmaya başlanmıştır. Kırışıklıkları gidermek için cerrahi bir müdahale gerektirmeyen kozmetik bir uygulamadır.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Botoks nedir, hangi bölgelere uygulanabilir? son zamanlarda oldukça araştırılan sorulardan bir tanesi haline geldi. Genel olarak yüzde, özellikle kaş aralarında meydana gelen kırışıklıklarda, boyun, göz çevresindeki oluşan orta ve derin kırışıklıklara uygulanan bir yöntemdir. Bayanların bu yöntemi çok sık tercih etmesinin nedenlerinden birisi ise kaşların kaldırılmasıdır.

Botox Güvenli Midir? 

Tedavi bakımından ele aldığımız zaman güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Lakin ileri ki zamanlarda bazı ufak sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunların ilki ise kızarıklıktır. Bu yöntemi yaptıran bazı insanlarda baş ağrısı gibi sorunlarda meydana gelmektedir. Fakat asıl ilginç olan nokta ise migren ve baş ağrısı tedavilerinde botox  kullanılıyor olmasıdır. Botox uygulamasını tecrübesiz kişilere yaptırmamanız oldukça önem arz etmektedir. Aksi takdirde çok büyük sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmanın mümkündür.

Botoxun Zararları Nelerdir?

Bir çok kişi tarafından botoks nedir sorusu kadar zararları nelerdir sorusu da oldukça merak edilmektedir. Botoks uygulamasının faydaları olduğu gibi bazı zararları da mevcuttur. Çare olduğu bir çok hastalığın yanı sıra botoks operasyonunda kullanılan ana madde olan  botulinum aslında bir zehirdir. Bu nedenden dolayı beklenmedik sorunları kendiyle beraber getirebilir. Peki zararları nelerdir;

  • Göz kapaklarının düşmesi ve sarkması
  • Kaşların eğrileşmesi
  • Gülüşün eğrileşmesi kısacası şekil bozukluğu
  • Gözlerde kuruluk yada fazla sululuk
  • Görme problemleri
  • Kas zayıflığı
  • Ciddi deri döküntüleri ve kaşıntı

Umarız botoks nedir? başlıklı yazımız sizlerin için yararlı olmuştur.

 

Ayrıca  Yaz makyajı nasıl yapılır? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here