Ana sayfa Güzellik Doğru Ruj Seçimi

Doğru Ruj Seçimi

48
0
PAYLAŞ
doğru ruj seçimi

 Bu yazımızda bayanlar için oldukça önemi olan doğru ruj seçimi konusuna değineceğiz.

Dudaklar kadınların en hassas  ve en çekici bölgelerinden birisidir. Fakat bazen dudaklar boyandığı zaman bir çok sorun ortaya çıkabilir ve gününüzü mahvedebilir. Bu yüzden ötürü doğru ruj seçimi çok önemlidir.

Doğru Ruj Seçimi Nasıl Olur, Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Ten renginizle uyumlu olup olmadığı,
  • Giyeceğiniz elbise sizin yüz hatlarınızı açan ve rujunuzu gölgede bırakmamalı.
  • Diğer makyaj malzemeleri ruj ile uyum sağlamalı.

Ruj alırken kesinlikle bunlara dikkat etmemiz gerekmekte. Aksi takdirde makyajınız istediğiniz gibi olmayabilir ve  gününüzü mahvedebilir.

Orta Tonlarda Cilt Rengine Uygun Ruj: Ten rengim ne koyu ne çok açık ortalarda diyorsanız, sizin için ruj seçiminin çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Fakat asıl önemli noktaya değinelim. Orta tonlarda bir cilde sahipseniz sıcak tonlardaki ruj rengini tercih etmelisiniz.

Esmer Tonlarda Cilt Rengine Uygun Ruj: Esmer cilt tipine sahip olan kişiler  için doğru ruj seçimi çok kolaydır. Eğer ki esmer bir cildiniz varsa, kayısı ve kahverengi tonlarındaki tonları tercih edebilirsiniz. Eğer çekici bir dudak istiyorsanız kızıl tonları tercih etmelisiniz.

Açık Tonlarda Cilt Rengine Uygun Ruj: Cilt tipinizin beyazlığına göre ruj seçimine önem göstermelisiniz. Çok beyaz tenli iseniz koyu tonları kullanmamaya özen gösterin. “Mercan rengi, hafif pembe” gibi tonlar daha çok yakışacaktır ve dudaklarınızı çekici gösterecektir.

Dudak Tipine Göre Doğru Ruj Seçimleri

İnce Dudaklara Uygun Ruj: İnce bir dudak yapısına sahipseniz kremsi ve mat tonları denemelisiniz. Çok koyu renklerde ruj kullanmak ince dudaklarını yok edebilir. Bu sebepten ötürü mat tonla ve açık renkler sizin için daha iyi olacaktır.

Kalın Dudaklara Uygun Ruj: Kalın bir dudak yapınız varsa dikkat etmeniz gereken unsur doğallık. Zaten çekici ve dolgun bir dudağınız var ise ve aşırıya kaçıp yapmacık duran makyaj yapmamanız gerekiyor. Kalın dudaklara koyu renkleri önerebiliriz fakat aşırıya kaçmamak şartı ile. Umarız doğru ruj seçimi başlıklı yazımız yararlı olmuştur. Sorularınız var ise yorum yaparak sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here