Ana sayfa Anne Bebek Doğum Haritası Nedir?

Doğum Haritası Nedir?

46
0
PAYLAŞ
doğum haritası nedir

Bir önceki yazımızda yükselen burç hakkında bilgi vermiştik. Bu sefer ki yazımızda ise doğum haritası nedir, doğum haritası analizi nasıl yapılır? sorularına yanıt vereceğiz.

Astroloji  ile içli dışlı olan kişilerin çok iyi bildiği bir şey vardır o da doğum haritalarının çok önemli olduğu. Sadece burcumuzu bilmenin yanı sıra yaşam potansiyellerimizi bilmek  için oldukça önemli olan doğum haritası kimse tarafından pek bilinmemekte. Peki, doğum haritası nedir?

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası  Yıldızname, Yıldız haritası veya Astrologların deyimi ile Natal ismi verilmektedir. Bu harita, dünyaya gözlerimizi açar açmaz, yer aldığımız konuma göre Güneş sistemindeki tüm gezegenlerin konumlarını gösteren boyutlu diyagrama verilen isimdir. Dünya merkez alınarak hazırlanan diyagram Astronomik Efemerisin, kendi doğum bilgilerimizin yer aldığı halidir.

Doğum Haritasında üç önemli öğe yer almaktadır. Bunlar; Burçlar, Gezegenler ve Evler.

12 Burç ; Koç , Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan , Başak, Terazi , Akrep, Yay , Oğlak , Kova ve Balıktır şeklindedir.

Gezegenler;  Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün, Pluto.

12 ayrı ev bulunmaktadır bunların her biri farklı anlamı ifade etmektedir.

Doğum Haritası Analizi Nasıl Yapılır?

Doğum Haritası Analizi, Bireyin (olayın, canlının ve benzeri…)Doğum Haritasının uzman bir Astrolog tarafından yorumlanmasına verilen isimdir. Bu analiz için uzman  Astrolog, danışan kişinin Doğum Haritasını detaylı bir biçimde hazırlar. Hazırladıktan sonra incelemelerini gerçekleştirir ve gerekenleri danışana söyler.

Yukarıda bahsettiğimiz ana öğeler her ne kadar doğum analizinde kullanılsa da, doğum haritası analizi yapılırken transitler, progresyonlar, Güneş dönüşleri ,Güneş arkı ilerletim tekniği, gerekiyorsa tutulmalar bile analiz edilir ve anışana hayat yolundaki mihenk taşları açıklanır.

Doğum haritası ızdırari kaderdir ve onu değiştirmek oldukça zordur. Bize ait olan her şey onun içerisinde gizlidir. Astrologlar size doğum anınız ile birlikte gelen potansiyelleri anlatabilir. Geleceğiniz konusunda size yardımcı olabilirler. Fakat hangi  astrolog olursa olsun  ne yapacağınızı bilmesi imkansızdır.

Malum İslam inancı başta olmak üzere bir çok dinde geleceği görmek mümkün değildir. Geleceği  tek bilen varsa oda Tandırıdır. Astrologlar yalnızca nihai sonuçları, kesin olacakları değil, matematiksel ihtimalleri ve eğilimleri inceler. Umarız doğum haritası nedir? başlıklı makalemiz faydalı olabilmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here