Ana sayfa Sağlık Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

21
0
PAYLAŞ
Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda çok merak edilen dudak dolgusu nedir? Dudak dolgusu nasıl yapılır? sorulara yanıt vereceğiz. Tüm merak edilenler yazımızda…

Dudak dolgusu dediğimiz şey ister yapısal şartlardan meydana gelsin ister  yaşlanmadan kaynaklansın dudaklarından memnun  olmayan ve onların daha iri görünmesini isteyen kişilerin tercih etmiş olduğu bir  estetik uygulamadır. Dudak dolgusu yaptırmak isteyenler gün geçtikçe artış gösterdikçe, uygulama hakkında da merak edilenler arttı. Peki, dudak dolgusu nedir, nasıl yapılır, fiyatları nelerdir?

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu dudaklardaki asimetri, incelik ve alt üst dudak arasında meydana gelen eşitsizlik sorununu  çözmemize yardımcı olan  sentetik ürünlerdir. Bunların yanı sıra dudak üstü çizgilerine, dudak kenarı gülümseme çizgilerine, dudak kontürü belirsizliklerine de oldukça fayda sağlamaktadır. FDA onaylıdır. Vücuda  bir zararı bulunmamaktadır.

Neden Dudak Dolgusu Yapılır?

Dudak dolgusu genellikle  dudakların şeklini sevmeyen veya daha dolgun dudaklara sahip olmak isteyenlerin yaptırmış olduğu bir işlemdir. Ayrıca yaşın ilerlemesiyle beraber  kırışıklıkları artan ve bu durumdan rahatsız olan kişilerde bu uygulamayı tercih etmektedir. Yani kısacası arkadaşlar, dudak dolgusu daha güzel ve dolgun dudaklara sahip olmak amacıyla yaptırılan bir işlemdir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Cilt için oldukça önemli bir yere sahip olan  hiyalüronik asit  zamanla işlevini kaybeder. Bu sebepten dolayı ciltte çizgi ve kırışıklıklar meydana gelir. Dudak dolgusu yapılırken ciltte hiyalüronik asit seviyesinin arttırılması amaçlanmaktadır. Yapılan bu işlem sonucunda dudağın dolgun olmasının yanı sıra ciltteki kırışıklıkta sona erer.

Dudak Dolgusu Uygulaması Sonrasında Ne Kadar Sürede İyileşme Sağlanır?

Dolgu çeşidine göre bu iyileşme süresinde zaman farklılıkları olur. Genel olarak yarım saat içerisinde hastalar evlerine gönderilir. Bazı hastalarda ise dudak dolgusu uygulaması 2,3 seansta bitirilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadar?

Dudak dolgusu fiyatları, dolgunun markasına, kaç adet uygulama  yapılacağı, kliniğe ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Kısaca örnek vermek gerekirse, A kliniği ile B kliniğindeki fiyatlar aynı olmayabilir. Birisi çok uçuk fiyat verirken birisi daha uygun fiyat verebilir. Bu yüzden bu uygulamayı yaptırmadan önce yaptıracağınız yeri iyi seçmeli ve piyasa araştırması yapmalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here