Ana sayfa Güzellik Makyaj Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

34
0
PAYLAŞ
Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

Bu yazımızda gelin adaylarımızın çok merak ettiği ve özen gösterdiği düğün makyajı hakkında bilgi vereceğiz. Peki, düğün nasıl olmalıdır? 

Her gelin düğüm gününde çok güzel olmak ister. Çünkü bu onların en mutlu günü. Durum böyle olunca saçların yapımı makyaj ve benzeri konular oldukça önem arz ediyor.

Düğün Makyajı Nasıl Olmalı?

Oval Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı: Oval bir yüz şekliniz varsa gerçekten oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Şunun farkında olmalısın, pek çok kadın makyaj tekniğini oval yüz tipi illüzyonu  yaratması için tercih ediyor. Senin en çok dikkat etmen gereke nokta  ovalliğini mahvedecek biçimde  köşeli çizgiler yaratmak.

Yuvarlak Yüz Şekli İçin Düğün Makyajı: Yuvarlak bir çeneye ya da geniş bir alna ve eninin uzunluğundan geniş olan bir yüz şeklin varsa yuvarlak yüz tipine sahipsin anlamına gelmektedir. Düğün makyajı yaparken tek dikkat etmen gereken unsur makyajla yüzünün yuvarlaklığını dengelemek ve korumak olmalıdır. Bunu yaptığınız zaman elmacık kemiklerini daha ön planda tutmalı ve gölgelendirme işlemini yapmalısınız.

Kare Yüz Şekli İçin Gelin Makyajı: Düğün makyajı yaparken Yüz hatların köşeli olması nedeniyle cilt renginden iki ton koyu olan bir fondöteni tercih etmelisin.

Profesyonel Düğün Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz bir makyaj istiyorsanız profesyonel bir makyaj tekniği yapmanız gerekmektedir. Makyajın nerede ve ne zaman kullanılacağı da oldukça önem eden konulardan birisidir. Ufak bir örnek verecek olursak, gece makyajını gündüz yapman uygun olmayacaktır ve kötü gösterecektir.

Düğün makyajını diğer makyaj türlerinden farklı kılan en önemli şey ise burada kendini gösteriyor.  Gelin makyajı gece ve gündüz olarak ayrılmadığı için sabahın ilk saatlerinden akşama kadar kusursuz gözükmeniz önemlidir.

Profesyonel düğün makyajında baş cilt tonuna uygun olan malzemeler ayarlanır. Uygulama işlemi öncesi  yüzünüzü makyaja hazır hale getirmek için baz kullanılır. Sonrasında kapatıcı ve aydınlatıcı ile de kontür işlemleri gerçekleştirilir. Gerçekten kusursuz bir makyaj istiyorsanız, gelin makyajını profesyonel olan birine yaptırmanız çok daha iyi olacaktır. Dileriz ki bu yazımız sizler için yararlı olmuştur.

Ayrıca Bu Yazılarımıza da Bakabilirsiniz;

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here