Ana sayfa Güzellik Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Kadınlar için saç bakımı çok önemlidir. Bu bakımların başında saç boyamak gelir. Bir çok kadın kuaföre gitmektense saç boyama işlemini evde yapmayı tercih edebiliyor. Peki, evde saç boyama nasıl yapılır? İşte, evde saç boyamanın püf noktaları!

70
0
PAYLAŞ
Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Kadınlar için saç bakımı çok önemlidir. Bu bakımların başında saç boyamak gelir. Bir çok kadın kuaföre gitmektense evde saç boyama işlemini tercih edebiliyor. Saç boyama işlemini evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir iki deneme sonrasında profesyonel bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Evde saç boyamanın püf noktası kitlerdir. Evde saç boyama işlemi yapmak için iki farklı kit tercih edilir. İlk yarım kit de boya tüpü, oksidan losyon, eldiven, saç bakım maskesi ve kullanma kılavuzu yer alır.  Kit boyalarda ise fırça ve boya kabı gibi boyama esnasında  ihtiyacınız olan her şey bulunur. İhtiyacınız göre iki kiti alabilir veya arasında seçim yapabilirsiniz.

Evde Saç Boyama Nasıl Yapılır?

  1. Evde saç boyama için ilk öncelikle boya yapacağınız yeri ve üstünüzü hazırlayın. Daha sonra omzunuza havlu yerleştirin.
  2. Evde saç boyama için eldivenlerinizi takın. Egzama ve benzeri hastalıklarınız varsa kesinlikle bu işlemi yapmayı unutmayın. Boya kitiniz içerisinde eldiven çıkmazsa marketlerden normal plastik eldiven satın alabilirsiniz.
  3. Boyanın kalmaması için kulaklarınıza, saç kenarlarınıza ve alnınıza vazelin sürün.
  4. Satın aldığınız boya kitinin içerisinde bulunan kılavuzu okuyun. Bir kasenin içerisine kitin içerisinde bulunan boyayı ve oksidan losyonu  sıkın ve fırça yardımıyla homojen kıvama getirin.
  5. Saçınızı tarak ile ayrı bölümlere ayırın. Bu adımı yapmadan önce saçınızın bir kısmına boyayı vurarak rengi test edebilirsiniz.
  6. Saçlarınızın ucundan diplere doğru ayırdığınız kısımı boyayın.
  7. Tüm ayırdığınız kısımları boyadıktan sonra boyanın kılavuzunda yer alan süre kadar bekleyiniz.  Saçınızda çok beyaz varsa belirtilen maksimum saat kadar beklemeniz gerekebilir.
  8. Beklerken boyama işlemi yaptığınız sırada cildinize bulaşmış olan boya kalıntıları temizleyiniz. Temizleme işlemini ıslak mendille yapabilirsiniz.
  9. Kılavuzda yer alan süre kadar bekledikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz.
  10. Kit içerisinde çıkan koruyucu kremi saçlarınıza sürüp kaç dakika beklettikten sonra saçlarınızı tekrar durulayın.

Evde saç boyama işlemleri bu kadar. İlk denemelerinizde istediğiniz gibi olmayabilir veya bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunları sorun etmeyin. Zamanla sürekli yaptıkça profesyonel olacaksınız. Umarız evde saç boyama nasıl yapılır? başlıklı yazımız sizler için yararlı olmuştur.

⇒ Ayrıca bir önceki  sağlıklı saçlar için öneriler başlıklı yazımıza da bakabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here