Ana sayfa Güzellik Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

68
0
PAYLAŞ
evde tırnak bakımı nasıl yapılır

Bu yazımızda evde 3 adımda tırnak bakımı nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğiz. 

Bir çoğumuz insani ilişkilerde iç güzelliğin önemli olduğunu vurgular dış görünüşün pek önemli olmadığını ifade ederiz. Fakat yeni tanıştığımız bir insanın ilk olarak dış görünüşüne, temizliğine ve bakımlı olup olmadığına bakarak. Yani aslında dış görünüme özen verdiğimiz kadar iç güzelliğe vermediğimizi söyleyebiliriz. İnsan gözü etrafına baktığı zaman çekici şeyler görmek ister.

Bu sebepten ötürü ilk öncelikle kendimize çeki düzen vererek daha sonra çevremizdekileri düzenleyerek başlayabiliriz. Günümüzde bir çok kişi tarafından önemsiz olarak algılansa bile tırnak bakımı oldukça büyük bir öneme sahiptir. Kısa bir örnek vermek gerekirse, bir misafirliğe gitseniz ve ev sahibi sizi çok temiz bir şekilde karşılaşa size ikramlar sunduğunda ev sahibinin tırnaklarının bakımsız ve kirli olduğunu görseniz ne düşünürsünüz?

Bu sebepten ötürü tırnak bakımı en az cilt bakımı kadar önemlidir. Bugün ki yazımızda bir çok kişinin dikkate almadığı tırnak bakımı nasıl yapılır? sorusuna yanıt vereceğiz.

Evde 3 Adımda Tırnak Bakımı

Tırnak bakımı basit ve kısa süren uygulamalarla yapılabilir. Eğer ki bakım merkezlerine gitmek istemiyorsanız evde rahatlıkla kendiniz tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Şimdi çok daha fazla uzatmadan ilk maddemize geçelim.

Tırnak Kesimi: Tırnaklarınızı banyodan sonra kesmek oldukça önemlidir. Banyodan önce kestiğiniz taktirde tırnaklarınız çatlayabilir. Tırnaklarını en doğru biçimde nasıl keseceğinizi merak ediyorsanız oval bir şekilde kesmenizi tavsiye ederiz. Fakat kendi tercihinize bağlı olarak düz bir kesimde yapabilirsiniz.

Tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kestikten hemen sonra güzelce törpüleyerek yıkayın. Yıkadıktan sonra yapmış olduğunuz bakım kendisini belli edecektir.

Tırnak TörpülemeTırnak kesme kısmında, kesimden sonra törpü yapmanızı dile getirmiştik. Eğer tırnak bakımı yapacağını sıra vazelin uygulamasını yapacaksanız törpü işlemini sonraki aşamaya bırakın. Vazelini güzelce sürün ve yedirin. Vazelini sürdükten sonra törpü işleminde tırnaklarınızın küt mü yoksa oval mi olması gerektiğine karar verin.

Kütikül Temizliği: Aslında  tırnak bakımı yaptığımız sırada kütikülleri kesmemiz gerekiyor. Çünkü kütiküller tırnağı enfeksiyonlardan korumaya yardımcı olan bir yapıdır. Görüntü konusunda sizi rahatsız ediyorsa, ilk önce nemlendirici ile nemlendirin daha sonra kesim işlemlerine başlayın.

Umarız evde 3 adımda tırnak bakımı nasıl yapılır? başlıklı yazımız sizler için yararlı olmuştur. Sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here