Ana sayfa Sağlık Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Göz altı morlukları çok sık görülen sorunlardan bir tanesidir. Peki, göz altı morlukları nasıl giderilir, neden olur?

31
0
PAYLAŞ
Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Göz altı morlukları çok sık görülen sorunlardan bir tanesidir. Peki, göz altı morlukları nasıl giderilir, neden olur?

Göz Altı Morlukları Neden Olur?

Göz altı morlukları günlük yaşantımızda kendimizi kötü hissetmemize ve kötü görünmemize neden olan bir sorundur. Göz altı morluklarının oluşmasında stres, yorgunluk, vitamin eksikliği, protein eksikliği, mineral eksikliği, uykusuzluk, nefes problemlerine bağlı uykuda dinlenememe halleri, uzun süreli hastalık sonrası, aşırı kafein, alkol ve sigara tüketimi, demir eksikliği, düzensiz yaşam , dengesiz beslenme gibi bir çok neden rol oynamaktadır.

Ayrıca gün içerisinde yeterli miktarda sıvı alınmaması da göz altlarınızın çökmesine ve morarmasına yol açabilir. Peki, göz altı morlukları nasıl giderilir?

göz altı morlukları nasıl giderilir
göz altı morlukları nasıl giderilir

Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir?

Salatalık İle Göz Atlarınızı Dinlendirin

Sabahları uyandığınız zaman göz altlarınız morarmış ve çökmüş ise  salatalığı ince bir şekilde dilimleyip gözünüzün üzerine koyunuz. Salatalığı 15 dakika boyunca göz altınızda bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede göz altlarınızda meydana gelen morarma sorunu bitecektir. Salatalık göz altlarınızda şişme yada morluk varsa hem rahatlama hissi verecek hem de nemlendirici görevini üstlenecek.

Limon ve Domates Kürü

Göz altı morlukları nasıl giderilir? sorunun cevaplarından birisi de limon ve domates ikilisidir. İlk öncelikle yarım limon suyu ile yarım domatesin suyunu sıkın ve karıştırın. Daha sonra yapmış olduğunuz karışımı bir kavanoza veya kaba koyun. Akşamları uyumadan önce pamuk yardımıyla bu karışımı göz altlarınıza sürün. 1 hafta boyunca düzenli bir şekilde kullanın.

Yoğurt ve Maydanoz Kürü

Göz altı morlukları nasıl giderilir? sorusunun bir diğer cevabı ise yoğurt ve maydanoz ikilisidir. Her şeyin içerisinde katılan maydanoz K vitamini, karoten ve C vitamini açısından zengin oldukça zengin ve cildimizi güzelleştirici bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı  kılcal damarları harekete geçirerek cildi canlandırma özelliğine de sahiptir.

İlk öncelikle yarım demet maydanozu (saplarıyla birlikte) bir kaba koyunuz ve içine 2 yemek kaşığı yoğurt  ilave ediniz. Daha sonra rondodan yardım alarak püre kıvamına getiriniz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı gece yatmadan önce göz altlarınıza sürerek 10-15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Poşet Çay

Göz altı morlukları nasıl giderilir? dediğimiz zaman akla ilk gelen şey poşet çaydır. Poşet çayın göz altı morluklarını gidermede ki etkisi bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Çay demledikten sonra poşet çaylarınızı atmayın bir buzdolabına koyun ve 5 dakika boyunca bekletin. Daha sonra çıkararak göz altlarınıza koyun.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here