Ana sayfa Güzellik Makyaj Göz Makyajı Nedir?

Göz Makyajı Nedir?

76
0
PAYLAŞ
göz makyajı nedir

Bu yazımızda göz makyajı nedir? sorusuna cevap vereceğiz. Ayrıca dumanlı göz makyajı, metalik göz makyajına da değineceğiz.

Gözler kalbin aynasıdır derler. Bu nedenden dolayı bir çok insan gözlerinin güzel görünmesine oldukça önem vermektedir. Peki, göz makyajı nedir? 

Göz Makyajı Nedir? 

Gözler kalbin aynasıdır derler. Bu nedenden dolayı bir çok insan gözlerinin güzel görünmesine oldukça önem vermektedir. Bu konuda da makyaj devreye giriyor. Göz makyajı gözlerimizin daha çekici olması ve güzel görünmesi için yapmış olduğumuz bir makyaj türüdür. Göz makyajının çeşitleri mevcuttur.

Dumanlı Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı, gözlerinize çok çekici ve dramatik bir görünüm katar. Ünlülerin en çok kullanmış olduğu makyaj çeşitlerinden bir tanesidir.

  • İlk öncelikle fardan önce yağsız bir far bazı sürüyoruz.
  • Dumanlı göz makyajında eyeliner yoktur. Onun yerine kalemi tercih edebilirsiniz. Kaleminizi üst göz kapağınızın ortasından başlayarak, kalınca bir çizgi halinde göz bitimine doğru çekin. Siyah buğulu makyaj yapmak istiyorsanız siyah kalem ve kahverengi buğulu göz makyajı yapmak istiyorsanız kahverengi kalem kullanmalısınız.
  • Kalem ile olan işlem sona erdikten sonra, aplikatör ile göz kalemini uçlardan hafifçe dışarı  dağıtın. Tüm göz kaleminin yaymamaya özen gösterin. Daha sonra  far ile küçük dokunuşlar gerçekleştirin.
  • Kullandığınız kalemden faydalanarak gözlerinizin içerisine çizgi çekin. Daha sonra far yardımı ile alt kirpik diplerinizi  boyayın.
  • Son olarak kirpiklerinize hacim verecek olan maskara uygulayın.

Metalik Göz Makyajı Nedir, Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve bir çok ünlünün ve insanın tercih ettiği göz makyajı türüdür.

  1. Makyajın daha kalıcı olması için cildinize makyaj barı sürün.
  2. İlk öncelikle gözlerinizin başlangıç kısımlarında ışıltı yaratın. Bunun için  beyaz göz kalemi ya da far  kullanabilirsiniz.
  3. Metalik etkiyi oluşturmak için  tonları aşama aşama kullanın. Ton farkı oluşturun. Daha çarpıcı bir görüntü elde etmek istiyorsanız göz kapaklarınızı hem de gözaltlarınızı metalik renkli farlara boyayabilirsiniz.

Umarız göz makyajı nedir? başlıklı yazımız sizler için faydalı olabilmiştir. Sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here