Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı Güneş Kremi Seçimi Nasıl Olmalı, Nasıl Kullanmalı?

Güneş Kremi Seçimi Nasıl Olmalı, Nasıl Kullanmalı?

34
0
PAYLAŞ
güneş kremi seçimi nasıl olmalı nasıl kullanılmalı

Cildinize uygun güneş kremi seçmek oldukça önemlidir. Aksi takdirde sağlık sorunlarına yol açabilir. Peki, güneş kremi seçimi nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli?

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş kremi sürmek adeta zorunluluk haline geldi. Market reyonlarında, eczanelerde vb yerlerde çeşit çeşit güneş kremleri bulunmakta. Güneş kremi alırken gelişi güzel almamak ve doğru olanı almak son derece önemlidir. Peki, güneş kremi seçimi nasıl olmalı, güneş kremini nasıl kullanmalıyım?

Güneş Kremi Seçimi Nasıl Olmalı?

Güneş kremi seçimi yaparken en dikkat etmeniz gereken nokta cilt tipi farklılıklarıdır. Bir çok kişinin güneş ışınlarına karşı farklı hassasiyet gösterdiğini belirtelim. Bu sebepten ötürü seçeceğiniz güneş kremi sizin cilt tipinize ve sorunlarınıza özel olmalıdır. Yaşadığımız ülke, en ve ırk farklılıkları bu detayların çıkmasına rol oynayan en büyük etmenler. Genel olarak kuzey bölgelerinde yaşayanlar güneşe daha duyarlıdır. Güney bölgelerinde yaşayanlar ise güneşten daha az etkilenen cilt tipleridir.

Çok çok açık tenli olanlar aşırı koruma, açık tene sahip olanlar  yüksek koruma, kumral veya buğday tenler orta koruma, koyu tenler  düşük korumalı güneş kremini tercih etmelidir. Normal kremlerde de olduğu üzere güneş kremlerinde de yüz ve vücut için farklı ürünler kullanılmalıdır. Örnek verecek olursak,  hassas, kuru veya açık  renkli cilt tipine sahip olan kişiler nem verme özelliği olan güneş kremi kullanmalı. Kuru normal cilt tipine sahip olanlar ise normal koruma ve jel kvamındaki güneş kremlerini tercih etmelidir.

Güneş Kremini Nasıl Kullanılmalı?

Yukarıda güneş kremi seçimi nasıl olmalı? sorusuna cevap verdik. Şimdi geldik bir o kadar önemli olan bir konuya. Güneş kremi kadar güneş kremi kullanımı da çok önemlidir. Peki, güneş kremni nasıl kullanmalı?

  • Güneş kremini güneşe çıkmadan en az yarım saat önce sürün. Tüm vücudunuza sürmek için 2 yemek kaşığı güneş kremi  kullanın.
  • Kulak uçları, ayaklar ve bacak arkaları gibi vücudunuzda unutacağınız bölgelere sürmeyi unutmayın.
  • Cilt üzerindeki dayanıklılık süresine  bağlı kalmadan 2 saate bir güneş kremini yenileyin. Sürekli terliyorsanız bu süreyi daha kısaltabilirsiniz.
  • Güneş kreminin üzerinde ki son kullanım tarihine de çok dikkat ediniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here