Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Güneş lekeleri güneşten gelen  zararlı UV ultra viyole ışınlarına uzun süre maruz kaldıktan sonra ortaya çıkan bir sorundur. Peki, güneş lekeleri neden olur, güneş lekesi nedir, güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri nelerdir, güneş lekesi nasıl geçer?

40
0
PAYLAŞ
Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Güneş lekeleri, Güneş lenjitini ismiyle de bilinmektedir. Bu lekeler güneşten gelen zararlı UV ultra viyole ışınlarının altında uzun süre durduktan sonra meydana gelir. Günümüzde bir çok kişini yaşadığı sorunlardan birisidir.

Malum durum böyle olunca bir çok kişi güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri nelerdir, güneş lekelerinden kurtulma yolları nelerdir? güneş lekeleri nasıl geçer? gibi soruları araştırmakta. Bu yazımızda bu sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Güneş Lekeleri Neden Olur?

Koyu bu lekeler yukarıda bahsettiğimiz üzere güneşten gelen zararlı UV ultra viyole  ışınlarına uzun süre maruz kalınması nedeniyle meydana gelir. Bu lekeler neredeyse her yaş grubunda görülen bir sorundur.

Fakat sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Güneş lenjitini genel olarak beyaz tenli insanlarda görülmektedir. Ciltte bazı lekeler kanser belirtisi olabiliyor. Cildinizde sizi rahatsız eden lekeler mevcut ise, doktora gitmenizi tavsiye ederiz.

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri
Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Cildinizde yer alan bu lekeler sağlığınız için tehdit değilse, bu lekelerden  kolay  bir şekilde kurtulabilirsiniz. İşte, güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri!

Güneş Lekeleri Nasıl Geçer? Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

1. Güneş Koruyucu İçeren Kremler Kullanın

Düzenli güneş koruyucu içeren krem kullanmanın öneminin farkındasınızdır. Güneş kremi kullanmak, güneş lekelerinden kurtulmak için de çok faydalıdır. UV ışınlarına uzun süre boyunca maruz kalmak  koyu renk güneş lekeleri ile etrafındaki soluk cilt arasındaki renk farkının da artmasına yol açar. Güneş kremi, güneş lekelerini iyileştirecek ve UV ışınların daha fazla zarar vermesinin önüne geçecektir.

2-Limon Tedavisi Uygulayın

Güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri arasında limon büyük bir öneme sahiptir. Limon, hiperpigmentasyon en en iyi ilaçlardan bir tanesidir. Limon suyu cildi aydınlatma ve rengini açma özelliğine sahiptir. Limonun içerisinde bulunan sitrik asit ölü hücreleri ciltten uzaklaştırır ve yeni cildin oluşmasına yardımcı olur.

Güneş lekeniz varsa gün içinde ara ara lekelerin üzerine limon suyu sürün. Lekelere limon suyu sürdükten sonra dışarıya çıkmamaya özen gösterin. Eğer ki dışarı çıkmanız gerekirse, yüzünü bol su ile yıkayın.

3- Yoğurtlu Yüz Maskesi Hazırlayın

Süt, tereyağı ve yoğurt  ve benzeri ürünler içerisinde çok fazla laktik asit bulundurur. Laktik asit  cildin nemlenmesine ve canlanmasına yardımcı olur. İlk öncelikle  yoğurttan iki kaşık alarak bir kasenin içerisine koyun. Daha sonra limon suyu az ilave edin. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika beklettin. Daha sonra yüzünüzü su ile temizleyin.

4- Aloe Vera Jel İle Cildinizi Koruyun

Güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri nelerdir? sorusunun cevaplarından birisi de Aloe Vera’dır. Aloe Vera Jel cilt sağlığı ve güzelliği için oldukça önemli bir üründür. Güneş lekelerinden kurtulmak istiyorsanız aloe vera jeli yüzünüze sürün ve bir süre beklettin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayınız. Umarız güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri isimli yazımız sizler için yarar sağlamıştır.

Ayrıca Aşağıdaki Benzer Yazılarımıza da Bakabilirsiniz;

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here