Ana sayfa Sağlık Beslenme - Diyet Kilo Almanın Yolları

Kilo Almanın Yolları

36
0
PAYLAŞ
kilo almanın yolları

Bu yazımızda bir çok kişinin çok merak ettiği ve araştırdığı kilo almanın yollarını sizlerle paylaşacağız.

Bir çok kişi için aşırı kiloluk ve obezite insanlar ne kadar problemse aşırı zayıflılıkta bir o kadar sorundur. Metabolizması hızlı olan kişilerin en büyük sorunlarından birisi ise kilo alamamak. Peki, kilo almanın yolları nelerdir? nasıl kilo alınır?

Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

Öğün Miktarınız Yüksek Olsun: Zayıflamak isteyen kişiler genel olarak öğün miktarında düşüşe giderler. Kilo almak gibi bir amacınız varsa kesinlikle öğün miktarınızı artırmalısınız. Kahvaltılarınızı kaşar, peynir, bal, tereyağı, ekmek  yüksek gıdalarda oluşturun. Ara öğünlerde ise kilo yapan, kalorisi yüksek gıdaları tüketmeye özen gösterin.

Kalori Defteri Edinin: Yüksek kalorili yiyecek listesi çıkarın ve bu listeyi sürekli yanınızda bulundurun. Çıkarmış olduğunuz bu listedeki yiyecekler arasından sevdiklerinizi seçerek ana ve ara öğünler oluşturun.

Az Hareket Edin: Bildiğiniz üzere hareket ettiğiniz zaman belli miktarda enerji harcarsınız. Yiyecekler sayesinde vücudumuz günlük işlerimizde işlerimizi gerçekleştirmemiz için adeta yakıt depolar. Yüksek kalori alımı yapıp fazla hareket etmediğiniz takdirde vücudunuz enerji harcamaz ve bunlar yağ olarak depolanır. Kilo almak gibi bir amacınız varsa, istediğiniz kiloya kavuşana kadar, kalorisi yüksek besinler tüketip fazla hareket etmeyin.

Kalori Alım Miktarını Artırın: Günlük diyet listenize almanız gereken kaloriye 500 kalori daha ilave ediniz. Normal yemeğinizi her zaman ki gibi yiyin ve ek olarak  ara öğününüzde kalorisi yüksek miktarlar tüketin.

Meyve Suları Kilo Aldırıyor: Kilo almanın yolları arasında meyve suyuda yer almaktadır. Tükettiğiniz gıdalara soda eklemelisiniz. Soda sevmiyorsanız bunun yerine meyve suyu da ekleyebilirsiniz. Meyve suları yüksek miktarda şeker barındırdığı için yüksek kalori anlamına gelmektedir. Bu da kilo demektedir. Fakat unutmayın çok şeker sağlığa zararlıdır!

Proteince Zengin Gıdalar Tüketin: Kilo almanın yolları arasında en önemlisi protein alımıdır. Kilo almak istiyorsanız süt, peynir, ekmek, makarna gibi  yüksek proteinli ürünleri tüketmeye özen gösterin.

Karbonhidratlı Gıdalara Yönelin: Kilo almak istiyorsanız ekmek, makarna, pasta, tereyağı, krem peynir yüksek karbonhidratlı ürünleri tüketin. Diğer öneriler;

  • Meyve ve Sebze Tüketin
  • Diyetisyene Gidin
  • Porsiyonlarınız Büyük Olsun

Bunların sadece öneri olduğunu belirtelim. Bu adımları uygulayarak hızlı kilo alabilirsiniz. Fakat kilo almak istiyorsanız kesinlikle öncelikle bir doktora gözükmenizi tavsiye ederiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here