Ana sayfa Güzellik Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

41
0
PAYLAŞ
Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır?

 Bu yazımızda lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır, zararları nelerdir? gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkeklerin ve bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için bu yazımızda lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır, zararları nelerdir gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyonun ne olduğunu anlatmadan önce epilasyon kelimesinin ne anlama geldiğini açıklayalım. Epilasyon, vücuttaki isteyen tüyleri çeşitli yöntemlerle giderme, yolma işlemlerine verilen bir isimdir. Lazer epilasyon dediğimiz şey ise,  vücuttaki istenmeyen  tüylerden kurtulmak amacıyla lazer ışını kullanılan bir epilasyon türüdür.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon, kıl köklerine yoğun bir sıcaklık uygulanması sonucu kıl köklerini tamamen yok etmek amacıyla kurulan bir işlemdir.  Yapılacak olan işlemin sıcaklık şiddeti, süresi ve seans sayısı, vücudunuzda işlem yaptıracağınız yere ve isteğinize göre değişim göstermektedir. Göz ve çevresi haricinde neredeyse her bölgenize bu işlemi yaptırabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce kıllar jilet yardımı ile kısaltılır. Kılların kısaltılmasının hemen ardından lazer cihazı yardımıyla kılların yer aldığı kıl köklerine lazer ışını ile tarama işlemleri gerçekleştirilir. Fakat bu tarama işlemi yapılmadan önce kişinin ten ve kıl rengine göre lazer cihazı ayarlanır. Bu sayede doğru enerji miktarı ve şiddeti  ayarlanır. Yapılan bu işleme ise ”test atışı” verilir.

Lazer Epilasyon Yönteminin Zararları Var Mı?

Lazer epilasyon zararlı mı bu işlemi yaptırmayı düşünen kişilerin aklına gelen ilk sorulardan bir tanesidir. FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu) tarafından onaylanan bu yöntem vücudunuza uygulandıktan sonra kızarıklık ve benzeri durumlar meydana gelir.

Bir kaç saat sonra veya bir kaç gün sonra bu kızarıklıktan eser kalmaz. Kalıcı rahatsızlıklar görülmez. Fakat yapılan bölgeye göre etkileri değişiklik gösterebilir. Yani herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları verilirken bazı unsurlar göz önünde bulundurulur. Örneğin, kadınlar ile erkeklerin epilasyon seans ücretlerinin fiyatları aynı değildir. Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğü de fiyata etki eden başka bir unsurdur. Ayrıca il ve ilçelere de göre değişmektedir. Umarız lazer epilasyon nedir? başlıklı yazımız sizleri için yararlı olur.

Ayrıca manikür nedir, nasıl yapılır? isimli yazımıza da bakmanızı tavsiye ederiz.

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here