Ana sayfa Sağlık Masaj Çeşitleri Ve Faydaları Nelerdir?

Masaj Çeşitleri Ve Faydaları Nelerdir?

Bu yazımızda masaj çeşitleri ve faydaları nelerdir, kaç çeşit masaj vardır ve nasıl yapılır? sorularına yanıt vermeye çalışacağız

53
0
PAYLAŞ
Masaj Çeşitleri Ve Faydaları Nelerdir?

Masaj vücut stresini en aza indiren ve kaslarımızı çok rahatlatan uygulamalardan bir tanesidir. Masajı kasların dinlenmesine ve gevşemesine yardımcı olan  bir çeşit meditasyon olduğunu da söyleyebiliriz. Bu yazımızda masaj çeşitleri ve faydaları nelerdir, kaç çeşit masaj vardır? sorusuna yanıt vereceğiz.

Masaj Çeşitleri

Yukarıda masaj hakkında bazı bilgiler verdik. Şimdi ise oldukça merak edilen bir konuya değineceğiz. Bir çoğumuz masaj çeşitlerinin olduğunu bilmeyiz dahi. Peki, kaç çeşit masaj vardır? masaj çeşitleri nelerdir?

1- Sporcu Masajı

Sporcuların sakatlıkları azaltmak için ve kaslarını rahatlatmak için yapmış olduğu masaj türüdür. Bu masaj türü em ve şişkinlik  gibi sorunlarında önüne geçmektedir. İsminden de anlayacağınız üzere bu masajı genel olarak profesyonel sporcular veya spor yapan kişiler tercih etmektedir.

2- İsveç Masajı

Vücudunuz kan dolaşımı ile ilgili problem var ise bu masaj tam size göre. Vücuttaki kan dolaşımınız hızlandırmaya yardımcı olan İsveç masajı, kasları da gevşetiyor. İsveç masajında diğer türlerden farklı kılan bir özellik var, bu özellik ise  masajda vücudu rahatlatan çeşitli aromatik yağlar kullanılması.

3- Yüz Masajı

Masaj çeşitleri arasında en sık tercih edilen türlerdendir. Bu masaj türü kasları rahatlatmak amacıyla yapılıyor. Eğer ki uyku sorunu ve  baş ağrısı gibi sorunlarınız varsa yüz masajı tam size göre. Yüz masajı sayesinde, yüz kaslarındaki baskı azalarak kişinin konsantrasyon gücü artıyor..

4- Thai Masajı

İsminden de anlayacağınız üzere bu masaj Çin ve Hindistan kökenli. Masaj çeşitleri arasında farklılığı olan uygulamalardan bir tanesi. Thai masajı, masaj yapanların el ve avuçları  yardımıyla vücuttaki bazı belirli noktalara basınç uygulaması ile yapılmaktadır.

5- Anti-Selülit Masajı

Kadınlar arasında en gözde masaj çeşididir. Anti-Selülit masajı vücuttaki kan dolaşmasının artmasına yardımcı oluyor. Bu sayede vücudu toksinlerden arındırıyor. Ayrıca bu masaj türü  ödem ve selülit  gibi hastalıkların sebep olduğu kötü cilt görüntülerini ortadan kaldırarak vücudun daha şekilli ve diri bir yapıya bürünmesine yardımcı oluyor.

6- Aromaterapi Masajı

Bu masaj çeşidinde bitkisel bazlı yağlar kullanılır. Belirli bölgelere hafif dokunuşlar yapılarak uygulanan Aromaterapi, kişiyi rahatlatmayı hedeflemekte. Masaj çeşitleri bu kadardı arkadaşlar. Umarız yazımız sizler için faydalı olmuştur.

Ayrıca evde yapılabilecek egzersizler başlıklı yazımızda ilginizi çekebilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here