Ana sayfa Güzellik Makyaj Porselen Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir, Nasıl Yapılır?

51
0
PAYLAŞ
porselen makyaj nedir nasıl yapılır

Bugün ki yazımızda son zamanlarda oldukça popüler ve moda olan porselen makyaj hakkında bilgi vereceğiz. Peki, porselen makyaj nedir, nasıl yapılır?

Bir çok insan için cildin güzel görünmesi çok önemlidir. Bu nedenle makyaj bayanlar için büyük bir yere sahiptir. Cildimizin muhteşem göstermenin tek anahtarı  doğru makyaj malzemeleri ile yapılan bir ten makyajı. Kusursuz bir ten makyajından bahsettiğimiz zaman bir çok kadının aklına ilk olarak porselen makyajı gelir. Peki, bu porselen makyajı nedir, nasıl yapılır?

Porselen Makyaj Nedir?

Şimdi bir çok bayanın sıklık ile araştırdığı porselen makyajı nedir? sorusunun cevabına geçelim. Günümüzde özellikle akne, sivilce izi, leke gibi cilt sorunlarını nedeniyle yapılan ve gelinlerin sık sık yapmış olduğu porselen makyajını, fotoğraf çektireceğiniz zaman veya herhangi bir özel davetiniz varsa buna gideceğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz.

Televizyonlarda gördüğümüz oldukça şık ve güzel görünen bir çok ünlü isim porselen makyajından faydalanıyor. Doğru malzemeleri kullanarak yapılan porselen makyajı kusursuz bir cilt görüntüsüne sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Porselen Makyajı Yapmak İçin Gereken Malzemeler

Porselen makyajı yapabilmek için gereken malzemeler vardır. Onlarda şunlardır;

 • Ten rengine uygun fondöten,
 • Makyaj bazı,
 • Transparan pudra,
 • Ten renginden 1 veya 2 ton açık renk kapatıcı,
 • Şeftali tonlarında allık

Eğer ki gece makyajında kullanacak olursanız  takma kirpik etkili bir maskara, siyah eyeliner, göz makyajı bazına ve açıksa da kırmızı, bordo  renginde rujlara ihtiyaç duyacaksınız. Şimdi oldukça merak edilen porselen makyajı nasıl yapılır? sorusuna geçelim.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

 • Cilt tipine uygun temizleyici ile cildiniz kirlerden arındırın. Yüzünüzü temizleme amacıyla peeling yapabilirsiniz.
 • Yağ içermeyen, su bazlı nemlendiriciden faydalanarak yüzünüzü nemlendirin.
 • Makyaj bazını tüm yüzünüze uygulayın. Makyaj bazı olmada porselen makyajın olmayacağını söyleyebiliriz.
 • Fontödeten ten renginize kesinlikle uyum sağlamalı. Tüm yüzüne fondöteni bir makyaj süngeri ya da fondöten fırçası uygulayın. Ayrıca fondöteni boynuna ve dekolte  kısmına da vurun.
 • Göz altlarınızı ve sivilcilerinizi gizlemek için kapatıcı uygulayın. Eğer ki cildiniz yağlıysa  transparan pudrayı yağlı bölgelere ve kapatıcıyı sabitlemek  göz altlarına yapabilirsiniz.
 • Şeftali ya da açık pembe gibi doğal tonlarda olan  allığı yanak oyuklarınıza uygulayın. Evet ten makyajı sona ermiş oldu. Sorularınızı yorum kısmından iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here