Ana sayfa Güzellik Saç Bakımı Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

44
0
PAYLAŞ
sağlıklı saçlar için öneriler

Cansız duran saçlar, saç uçlarında meydana gelen kırıklardan  veya fazla saç dökülmesinden bıktıysanız bu yazı sizler için. İşte, sağlıklı saçlar için öneriler!

Saçlarımız nem, ısı, suda yer alan mineral seviyesi, ultraviyole ışınları, saç stili veya stres gibi bir çok faktörden dolayı çok kolay bir biçimde etkilenmektedir. Sürekli olarak parlak, canlı ve sağlıklı saça sahip olmak pek imkansız gibi görünse de aslında öyle değildir. Bu yazımızda sağlıklı saçlar için öneriler vereceğiz. Peki, sağlıklı saçlar için neler yaparız? sağlıklı saçlara nasıl sahip olabiliriz?

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Fırçalamak ve biçimlendirmek: Saç bakımı yaptığınız zaman kullandığınız fırçanın kıllarının doğal olması ve saç köklerinize zarar vermesi çok büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle saçınızı fırçalarken ıslak olmamasına dikkat ediniz.

Saçınızı doğru zamanda kestirin: Saçları doğru zamanda kestirmek oldukça önemlidirSaçınız ile ay arasında bir ilişki mevcuttur. Saçınızı dördüncü evrede kestirdiğiniz zaman daha hızlı bir biçimde uzayacaktır.

Saç kurutma makinesini kullanırken dikkatli olun: Saç kurutma makinesinin çıkarmış olduğu yüksek derecede ki sıcaklık saç köklerinize zarar verebilir. Fön çektiğiniz zaman fön makinesini yaklaşık olarak 15 cm uzak tutmaya özen gösterin. Eğer ki saçınıza şekil verecekseniz soğuk hava özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Bu sayede saç kökleriniz dezarar görmeyecektir.

Kirli taraklar ve fırçalar kullanmayın: Toz ve yağın saçınıza kötü etkilerini biliyorsunuz. Bu yüzden saçlarınız için kullandığınız tarakların ve fırçaların temiz olmasına dikkat ediniz. Bu saç bakımı için oldukça önemlidir. Taraklarınızı ve fırçalarınızı, dört tatlı kaşığı kabartma tozu döktüğünüz bir bardak içerisinde bekletmenizi tavsiye ederiz.

Bitlenmeyi önleyin: Bitler bir çok kişi için tiksindirici bir durumdur. Ayrıca bitler saç sağlığına da olumsuz bir etki etmektedir. Saçınızda bit varsa banyoya girdiğinizde saçlarınızı sirkeli su ile yıkayın. Şampuanı duruladıktan sonra saçlarınıza sirke uygulamak saçlarınızın daha sağlıklı ve ipeksi bir görünmesine yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı tedavi edin: Kontrol edilemez, kırık saçların  her taraftan geldiğini görmek çoğu durumda morelinizi bozabilir. Fakat aşağıda verdiğimiz yöntemi uyguladığınız takdirde saçlarınız  yenilenmiş olacak. Bir çorba kaşığı balla iki yumurtanın sarısını, yoğurdu ve ılık suyu karıştırın. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Yedirtikten sonra alüminyum folyo ile sarınız. 20 dakika geçtikten sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Umarız sağlıklı saçlar için öneriler başlıklı yazımız yararlı olmuştur.

⇒ Ayrıca bir önceki evde tırnak bakımı başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneririz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here