Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı Saten Dolgu Nedir?

Saten Dolgu Nedir?

50
0
PAYLAŞ
Saten Dolgu Nedir?

Saten dolgu son zamanlarda olduk sık duyulan güzellik uygulamalarından birisi. Peki, Saten dolgu nedir, nasıl yapılır? 

Saten Dolgu Nedir?

Saten dolgu içerisinde hyaluronik asit bulundurur. Bu madde NASHA ismi verilen özel bir maddeden yapılmıştır. Bu madde sayesinde içerisinde yer alan hyaluronik asit daha stabil bir konumda olmaktadır. Bu stabil form cilt altına enjekte edildiği zaman uzun süre boyunca cilt altında kalarak etkisini uzatır.

Kimler Saten Dolgu Yaptırabilir?

Cildimizde yaşın ilerlemesi sonucunda kırışıklıklar, kuruluk ve esneklik  gibi sorunlar meydana gelir. Bu sorunların çıkışında yaş faktörü büyük rol oynasa bile cilt altındaki yağ doku ve kemik dokudaki değişimlerde bu sorunlara yol açar. En önemli ve erken sorun ise cildimizde orta tabakada  yer alan ve hyaluronik asit olarak isimlendirilen nem veren maddenin ortadan kaybolmasıdır.

Bu sorun ilk olarak 20’li yaşlarda başlar ve 30 yaşlarında daha belirgin hale gelir. Cilde nem  veren maddede meydana gelen kayıp sonucunda, kuruluk, mat görünüm ve kırışıklık gibi sorunlar ortaya çıkar. Saten dolgu uygulaması içerisinde bulundurduğu özel form sayesinde cilde eski nemini kazandırır. Saten dolgu 20 yaş üzeri herkeste uygulanabilir bir yöntem.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Saten dolgunun içerisinde yer alan madde cildin orta tabakasında bulunan ve cildi nemlendiren bir maddedir. Bu sebepten ötürü herhangi bir yan etkisinin bulunmadığını söyleyebiliriz. Son 12 yıldır yapılan bu uygulamanın herhangi bir yan etkiye sebep olduğu görülmemiştir.

Nasıl Yapılır?

Bu uygulama  cildin orta tabakalarına enjeksiyonlar şeklinde uygulanır. Uygulanacak olan alanlar yüz, boyun, dekolte ve ellerin üst kısımlarıdır. Bu uygulamanın içerisinde anestezik maddeler yer aldığı için uygulanma sırasında herhangi bir acı ve benzeri durum meydana gelmez. Cildin durumuna göre uygulamalarda değişiklikler olabiliyor. Yaşa göre 2-3 seans şeklinde yapılabilir.

Saten Dolgunun Benzer Uygulamalardan Farkı Nedir?

Bu uygulama diğer uygulamalarda olduğu gibi yüze hacim veren, yüzü şişiren bir maddeden oluşmaz.Bu uygulama ciltteki hiyaluronik asit  maddesine destek çıkarak ve onu tekrar harekete geçirip  cilde kaybettiği nemi geri  kazandırır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here