Ana sayfa Güzellik Cilt Bakımı Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

39
0
PAYLAŞ
Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız veya siyah noktalardan bıktınız mı? İşte, siyah noktalardan kurtulmanın yolları ve yöntemleri!

Günümüzde cilt bakımı bayanlar tarafından oldukça önemsenmektedir. Bir çok bayan cildinin pürüzsüz ve güzel  olmasını ister. Fakat cildinde bulunan siyah noktalar yüzünden bu pek mümkün gibi gözükmez. Durum böyle olunca siyah noktalardan kurtulmanın yollarını, siyah noktalardan kurtulmanın yöntemlerini  ve siyah nokta maskesi tariflerini araştırırlar. Bizlerde yazımızda bu konulara değineceğiz.

Siyah Noktalar Neden Olur?

Siyah nokta diye nitelendirdiğimiz şeyler, cildin alt tabakasında biriken  oksitleşen kir ve ölü hücrelerin gözenekleri tıkaması sonucunda meydana gelir. Bilimde bu duruma “komendondur”  ismi verilmektedir. Bu problem özellikle yağlı ciltlerde, adet döneminde ve  temiz olmayan ciltlerde meydana gelir. Siyah noktalar gelen olarak burun çevresinde ve yanak çevresinde kendini gösterir.

Siyah noktalar kadın erkek fark etmeksizin herkeste meydana gelen bir sorundur. Siyah noktaları önlemek için yüz temizliği ve bakımı büyük önem arz etmektedir. İşte, siyah noktalardan kurtulmanın yolları!

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları ve Maske Tarifleri

1. Yöntem: Limon Suyu ve Su

Limon suyu sadece kullandığı zaman cildinizde tepkimeye yol açabilir. Bu sebepten dolayı su ile karıştırmanızı tavsiye ederiz. Kullandığınız suyun hazır su olmasına dikkat ediniz. Ph değeri açısından cildinize uyumlu, kaliteli su  kullanmak önemlidir. Siyah noktalardan kurtulmak için etkili bir yöntemdir.

Gereken Malzemeler: 1 adet limon, hazır su ve pamuk

Limon suyunu kabın içerisine aktarın ve aynı miktarda su ilave edin. Pamuk yardımıyla yüzünüze sürün 20 dakika bekletin. Sadece su ile durulayın.

2. Yöntem: Limon Suyu ve Yoğurt Maskesi

Limon suyunu bir kabın içerisine sıkın. 1 yemek kaşığı yoğurt ilave ederek karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Su ile durulayın. 2 haftada bir uygulamanızda fayda var.

Gerekli Malzemeler: Limon, yoğurt ve pamuk

3.Yöntem: Patates Dilimleri

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları arasında en popüler olanlarından birisidir. Patatesleri ince bir şekilde doğrayın. Lekelerin olduğu bölgelere yapıştıralım. 10-15 dakika bekletin.

Gerekli malzemeler: Patates

4.Yöntem: Patates ve Bal

Patatesi rende ile ufaltın. Rendelediğiniz patatese bir kaşık bal ekleyin. Karışım hazır olduktan sonra yüz maskesi şeklinde uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra her gün 1 kez yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here