Ana sayfa Moda İç Giyim Modası Sütyen Ölçüsünde A, B, C, D Cub Nedir?

Sütyen Ölçüsünde A, B, C, D Cub Nedir?

131
0
PAYLAŞ
sütyen ölçüsünde a b c d e cup

Doğru sütyen seçimi oldukça önem arz etmektedir. Çünkü doğru bir sütyen seçimi daha rahat hissetmenizi ve daha şık görünmenizi bile etkilemekte. Doğru sütyen seçimi yapabilmek için sütyen ölçülerini bilmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Bu yazımızda oldukça merak edilen ve bir çok kişinin sormuş olduğu sütyen ölçüsünde A,B,C,D Cub nedir? sorusuna yanıt vereceğiz.

Öncelikle cup  ölçüsü diye nitelendirdiğimiz şey, göğüs altı çevren ile göğüslerinin dolgun kısmı çevresi  arasında ölçü farkıdır. Bu iki ölçü arasında olan fark hangi cup olduğunu ortaya çıkarır.

Sütyen Ölçüsünde A Cup ne demek?

Sütyen bedenleri arasında pek tercih edilmeyen az alınan bir cup ölçüsüdür. Göğsünüzün cup ölçüsünü öğrenmek amacıyla, mezuranızı sırtınızdan geçirerek ön kısıma doğru getirin. Göğsünüzün en dik noktasından ölçmeye başlayın.

Bu yaptığınız işlemden sonra ölçüyü tablo ile karşılaştırarak, cup bedeninizi öğrenebilirsiniz. Göğüs altı ölçünüz 68, göğüs çevresi 80 ise A cup dediğimiz sütyenleri kullanmalısınız.

Sütyen Ölçüleri Arasında B Cup ne demek?

Sütyen ölçüleri arasında  B cup en çok tercih edilen ve en çok alınan cup ölçüsüdür. Göğsünüzün cup ölçüsünü öğrenmek amacıyla, mezuranızı sırtınızdan geçirerek ön kısıma doğru getirin. Göğsünüzün en dik noktasından ölçmeye başlayın.

Bu yaptığınız işlemden sonra ölçüyü tablo ile karşılaştırın. Göğüs çevrenizin ölçüsü 95cm ise B cup sütyen bedeninizdir

Sütyen Bedenleri Arasında C Cup ne demek?

Göğüs çevresi ile bedenini ilk öncelikle ölçün. Ölçtükten hemen sonra göğüs çevrenizin karşılığına gelen cm cinsinden rakamı bulunuz. Eğer ki 85 beden südyen takıyorsanız ve göğüs ölçünüz 100 ise, cup bedeniniz C demektedir.

Sütyen Ölçüsünde D ve E Cup ne demek?

Südyen bedenleri arasında pek tercih edilmeyen cup ölçüleridir. Göğüs çevrenizin ölçüsü 110 civarında ise D cuptur. Bu ölçünün yüksek olduğu kişilerin bedenleri daha küçük göğüsleri daha büyüktür.

Aşağıda ki resimden Göğüs çevresi ölçünüzün yüksek olduğu veya yükselmesi gibi durumlarda hangi cup ölçüsü olduğunu görebilirsiniz. Sizler için özel olarak hazırlamış olduğumuz bu yazımız umarım faydalı olmuştur. Merak ettiğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here