Ana sayfa Sağlık Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

13
0
PAYLAŞ
Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Kilolu kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi ise yağ aldırma ameliyatıdır. Bu yazımızda yağ aldırma ameliyatı nedir, nasıl yapılır, ne kadar? gibi sorulara yanıt vereceğiz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Nedir?

İlk öncelikle Liposuction (Liposakşın)  yani yağ aldırma ameliyatı zayıflamak için tercih veya tavsiye edilen  yöntemlerden birisi değildir. Bazı insanlarda kilo yapısal bir durumdur. Bu sebepten ötürü spor ve una benzeri çalışmalar yapsalar da kilolardan  kurtulamamaktadır.

Bazı insanlarda  ise yağ fazlalığı karın, bel, kalça ve dizlerde  fazla olur ve dengesiz bir biçimdedir. Sarkmalar ve benzeri durumlar görülebilir. Bu durumların düzeltilmesi için yağ ameliyatı yöntemi tercih edilmektedir. Güvenli ve oldukça basit bir ameliyattır.

Yağ Aldırma Ameliyatı (Lazer liposuction) Nasıl Yapılır?

Yağ aldırma ameliyatı nasıl yapılır? Yağ alma işlemi  alanında uzman olan cerrahlar tarafından yapılan bir ameliyat türüdür. Hastanın durumuna göre belirlenen bölgelerden vakum yolu ile fazla yağ hücreleri alınarak düzeltilmeye özen gösterilir.

Yağı alınacak olan bölgedeki yağ hücrelerine sıvı entegre edilir ve hücrenin şişmesi beklenir. Şişen hücrenin bulunduğu bölgelere ufak ufak kesikler atılarak ve içeri kısmı metal bir boru yerleştirilir. Yerleştirilen bu bölgelerden vakum yardımı ile fazlalıklar alınır ve hacim düşürülür.  Bir başka yöntem olarak ultrason ışıkları  da tercih edilir.

Liposuction Zararlı Mı?

Liposuction uygulaması fazla kiloları olan kişiler için iyi bir seçenek olarak gözüküyor. Fakat yukarıda bahsettiğimiz üzere fazla kilolardan kurtulmak için tavsiye edilen bir yöntem değildir. Peki, yağ ameliyatı zararlı mı?

Bazı uzmanlar  sağlıklı olduğunu savunur bazıları ise zararlı olduğunu. Kesin olarak net bir cevap yoktur. Bu ameliyata yapılacak olan hatalı bir işlem sonucunda bu uygulama zararlı olabilir.

Yağ Aldırma Fiyatları Nelerdir?

Bir çok kişi yağ aldırma ameliyatı fiyatları konusunda araştırma yapmakta. Arkadaşlar hastanın durumuna, yapacak olan doktora ve hastaneye göre bu fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bu ameliyatı yaptırmadan önce iyi bir piyasa araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Son olarak yağ aldırma ameliyatını iyi bir doktora yaptırmaya özen gösterin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here