Ana sayfa Hayat Astroloji Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen Burç Hesaplama

43
0
PAYLAŞ
yükselen burç hesaplama

Günümüzde burçlar geçmişe göre daha büyük bir önem kazanmıştır. Bu yazımızda yükselen burç hesaplama konusuna değineceğiz. Peki, yükselen burç nedir, yükselen burç nasıl hesaplanır?

Yükselen Burç Nedir ?

Yükselen burç nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse; gökyüzünde görünen 12 yıldız blogunu simgeler. Yükselen burcunuz doğdunuz zaman  güneşin doğuş istikametinde göksel gölgeye verilen isimdir. Yani daha anlaşabilir bir dilde tabir etmek gerekirse, yükselen burç doğduğunuz anda yükselen takım yıldıza verilen isimdir.

Normal burcunuza göre yükselen burcunuz çok daha önem arz etmektedir. Bu kendi uydurduğumuz bir şey değildir, bir çok Astroloji uzmanı da bunu ifade etmektedir. Mesela akrep burcu doğduğumuz ayın tamamını kapsamaktadır. Fakat yükselen burçta durum böyle değildir. Dünyanın yolculuğu sırasında Güneş ile olan ilişkisi, doğu ufkunda burcun değişmesine neden olmaktadır.

Güneş ışını çok parlak olduğu için bir burçları göremiyoruz. Bu burçlar bizim kişilik özelliklerimizi etkileyen ana astrolojik sembolizmdir. Yükselen burcun öz burç kadar önemli bir faktörü bulunmaktadır.  Bir doğum haritasının 12 bölüme daire şeklinde ayrıldığını hayal edersek, burada yükselen burç 1.  bölümü oluşturmaktadır.

Bir kişinin tam olarak gün, saat ve dakika olarak dünyaya gelmiş olduğu yerde ufuk düzleminin dünyanın yörüngesi kesmiş olduğu kısıma Yükselen burç derecesi ismi verilmektedir. Örnek vermek gerekirse, Ankara ile Antalya’da doğan bebeklerin yükselen burç dereceleri aynı değildir.

Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burç hesaplama astroloji de büyük bir öneme sahiptir. Burçlar kadar önemli olduğunu söyleyebiliriz. İnternet sitelerinin bazılarında bulunan hesaplayıcılarda sadece doğum tarihi ve burcunuzu  vererek hesaplama yapmaktadır. Bu tür hesaplayıcılar doğru değildir.

Bu şekilde yükselen burcunuzu hesaplasanız dahi sonucunun doğru olma ihtimali oldukça düşüktür. Yükselen burç hesaplamak için doğum tarihi, saat ve tam olarak doğum yeri  bilgileri gereklidir. Doğum yeri ve zamanını gerçeğe yakın girerseniz hesaplayıcılar yükselen burcunuzu hesaplayarak en yakın ve en doğru bilgiyi size sunacaktır.  Umarız sizleri için yazmış olduğumuz yükselen burç hesaplama başlıklı yazımız faydalı olabilmiştir. Bu konu hakkındaki sorularınızı aşağıda bulunan yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. En güncel bilgiler için bizi takip etmeyi unutmayınız!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here