Ana sayfa Genel Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Nedir?

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Nedir?

21
0
PAYLAŞ
Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Nedir?

Bir çok yüzünün güzel gözükmesi ve daha genç olması için bazı yollara başvurabiliyor. Bunlardan birisi ise yüz germe estetiği ameliyatı. Peki, yüz germe estetiği ameliyatı nedir, nasıl yapılır?

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Nedir? 

Doğal deri kıvrımları ve yüz hatlarını daha genç ve güzel gözükmesi için tercih edilen yüz germe ameliyatında estetik cerrah ne kadar izlerin gözükmemesi için üstünde çalışsa bile, bu operasyonların ardından iz çıkmaması imkansız gibidir. Yüz germe ameliyatının en çok edilen izi, kulak arkasıdır fakat saçınız ile bu iz kolay bir şekilde kapatılabilir.

Yüz Germe Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüzdeki sarkmalar, gevşemeler ve yaşlanma belirtilerinin kaldırılması için estetik bir müdahale yapılabilir. Yaşın ilerlemesi sonucunda yanaklar, alın ve çene bölgeleri ile orta yüz bölgesinde meydana gelen, sarkmalar ve yağ dokusu eksiklikleri yüz estetiği ameliyatı ile giderilebilir.

Bu işlem esnasında yüzün değişik bölümlerine yağ doku transferleri gerçekleştirilir. Yapılacak olan işlemlere göre ameliyat 2-4 saat civarında sürebilir. İşlemler genellikle anestezi ile yapılır. Endoskopik yüz cerrahisi, yüzün sorunlu yerine en yakın ve gizlenebilecek olan yerlerden başlanır. Bu bölgelerden küçük yerler açılarak yağ dokusu ilave edilir.

Yüz Germe Ameliyatının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüz germe ameliyatının etkisi hastanın dokularına, ameliyatı yapan estetik cerraha göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebepten dolayı uzman kaliteli bir cerraha yaptırmak çok önemlidir. Fakat ortalama olarak 5-7 sene civarında etkisi sürmektedir. Fakat ameliyatsız tekniklerde teknolojinin gelişmesiyle beraber ilerleme kayıt edildikçe bu sürenin 10 ve hatta 15 seneye çıkması söz konusu olabilir.

Yüz Gerdirme Estetiği Ameliyatı Fiyatı

Yüz gerdirme estetiği ameliyatı fiyatlarında değişiklikler olacaktır.  Sizlerin isteklerini dinleyecek olan  uzman hekimler yüz gerdirme de sizin resminizi üç boyutlu  duruma getirerek yapılması gerekenleri size detaylı bir şekilde anlatacak.

Tercih etmiş olduğunuz cerrah doktorunuzun başarısı ve kullanılacak olan malzemeler fiyatta değişikliğe neden olacaktır. Bu sebepten ötürü ön bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Doktorunuzu ve hastane  tercihinde bulunurken yaptıran kişilere danışmanızda ve onların yorumunu öğrenmekte fayda var. Umarız yazımız sizleri için faydalı olmuştur.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here